V přiloženém souboru naleznete důležité informace pro účastníky rekreace v apartmánovém domě Orion v Leptokarii.

VE STANICÍCH a zastávkách na Litovelsku a Uničovsku opět zastavují vlaky. V návaznosti na rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje o ukončení karantény v oblasti Litovelska a Uničovska je od pondělí 30. března opět obnoveno zastavování vlaků v Července a Uničově.

PROHLÁŠENÍ PV OSŽ Správy železnic k dočasným změnám v obsazování směn. Vážené kolegyně, vážení kolegové! Nejprve nám dovolte, abychom vám poděkovali za práci, za vstřícnost, za empatii, kterou v této nelehké době odvádíte.

OD 23. března 2020 bude v souvislosti s nouzovým stavem v ČR omezen provoz vlaků na většině regionálních linek v Pardubickém kraji. Na Pardubicku dojde ke zrušení či omezení jízd osobních vlaků zhruba o 14 %, tedy zhruba na úroveň období mezi Vánocemi a Novým rokem. Kromě toho budou zrušené některé vlaky pozdě večer, v noci, brzy ráno a o víkendech. Toto opatření bude platit do odvolání.

ČD travel zmírňuje účtování stornopoplatků v době karantény. Většinu tuzemských pobytů a pobytů na Slovensku ruší bez stornopoplatků bez ohledu na nástup. U zahraničních pobytů s nástupem do 30.5. 2020 dává klientům možnost zrušení do 20.3. 2020 s minimálním, tedy 10% stornem i v případě, že ze smlouvy je již storno vyšší.

OŠETŘOVNÉ ve výši šedesáti procent z vyměřovacího základu by měli zaměstnanci, kteří zůstávají doma se svými dětmi, pobírat po celou dobu stávající pandemie nemoci COVID-19. Přislíbil to premiér Andrej Babiš, v úterý se pro totéž vyslovila i tripartita.

Právě přítomno: 322 hostů a žádný gestor