Vážení členové OSŽ,

na základě požadavku vedení SŽDC jsou napříště dokumenty   Zásady FKSP SŽDC  a  Otázky a odpovědi k používání FKSP SŽDC elektronicky přístupné pouze v prostředí intranetu SŽDC.

Pro jejich zobrazení nebo stažení z intranetu SŽDC  KLIKNĚTE ZDE

V případě, že do prostředí intranetu SŽDC nemáte přístup, můžete v případě potřeby o zaslání těchto dokumentů v elektronické podobě  požádat na adrese:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Martin Malý, předseda PV OSŽ SŽDC

Nová pravidla pro prezenční listiny na akce s příspěvkem z FKSP SŽDC 2016

 

 Zde uvádíme odkazy  na  nový závazný vzor prezenční listiny pro všechny akce s příspěvkem z FKSP SŽDC 2016 a to:  

                 ve formátu pdf KE STAŽENÍ ZDE             nebo       ve formátu xls KE STAŽENÍ ZDE

 

Změna oproti dosavadní praxi spočívá v tom, že nově je na prezenčních listinách u zaměstnanců třeba uvádět také osobní číslo zaměstnance (uvedeno na služebním průkazu nebo také např. na každé výplatní pásce).

 

U rodinných příslušníků  zaměstnance se nově uvádí také  jejich  rok narození  a osobní číslo zaměstnance, jehož jsou rodinným příslušníkem. (Podpis za dítě může učinit jeho zákonný zástupce)

 

U důchodců (bývalých zaměstnanců) je nově třeba na prezenčních listinách uvádět také rok narození, rok odchodu do důchodu a název organizační složky zaměstnavatele, ze které odešli do důchodu.

 

Za důchodce SŽDC se pro účely FKSP pokládají všichni důchodci, kteří odešli do důchodu od některé organizační složky SŽDC a dále také všichni bývalí zaměstnanci ČD, kteří odešli od některé organizační složky ČD do důchodu  před 1.1.2003.

 

Pravidla pro vyplnění prezenčních listin jsou názorně  uvedena příkladem ve vzoru - viz odkazy shora.

 

Mgr. Martin Malý, předeseda PV OSŽ SŽDC


Obdobným způsobem jako ZO OSŽ pořádají akce pro důchodce ČD s příspěvkem z C-SF ČD, je dle zásad C-FKSP SŽDC 2016 (bod 3.2.6.7) možné nově také pořádat akce s příspěvkem z C-FKSP pro důchodce SŽDC.

Pokyny pro pořádání a fakturaci těchto akcí  jsou  KE STAŽENÍ ZDE

Závazný vzor prezenční listiny pro pořádání těchto akcí je   ve formátu xls KE STAŽENÍ ZDE  nebo ve formátu pdf KE STAŽENÍ ZDE

Rozdělení důchodců mezi ČD, ČD Cargo a SŽDC je  KE STAŽENÍ ZDE

Mgr. Martin Malý, předseda PV OSŽ SŽDC

Právě přítomno: 243 hostů a žádný gestor