OBZOR ke stažení

Zákon pojištěncům umožňuje změnit zdravotní pojišťovnu jednou za rok a to ve dvou přestupních termínech. „Teď je zrovna na to vhodná doba,“ říká Bc. Petr Toman BA (Hons), člen Ústředí OSŽ, předseda ZO OSŽ Všetaty a člen Správní rady Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) ČR, zvolený na návrh reprezentativních odborových organizací.

Přihlásit se ke ZPMV ČR můžete jednoduše a nemusíte přitom ani vytáhnout paty z baráku. „Potřebujete k tomu chytrý mobilní telefon umožňující práci s dotykovou obrazovkou, který má nainstalovanou aktuální verzi internetového prohlížeče a aktivní připojení na internet,“ vysvětluje Petr Toman s tím, že vlastní přihlášení i vyplnění formuláře je velmi jednoduché. „Aplikace vás přesně navede, potvrdíte povinná pole (klik do okénka Uděluji souhlas) a vyplníte požadované údaje. Vše je hotovo za pár minut.“
Pokud to do konce března nestihnete (ti, kteří to ale stihnou, se pojištěnci ZP 211 stanou od července 2017), pak můžete využít druhý přestupní termín od července do konce září s tím, že klientem ZP 211 se stanete od ledna 2018. A pokud chytrý mobil nevlastníte, nic vám nebrání poslat vyplněnou a podepsanou přihlášku poštou či e-mailem, nebo navštívit kterékoliv pracoviště ZP 211 a podat ji přímo tam.

Filozofie této největší zaměstnanecké zdravotní pojišťovny v zemi je zajistit svým klientům včasnou a kvalitní zdravotní péči a aktivně je motivovat k prevenci, pohybu a zdravému životnímu stylu. ZP 211 působí na trhu českého zdravotního pojištění nepřetržitě již pětadvacet let a dlouhá léta se drží na špici zaměstnaneckého zdravotního pojištění. Má smlouvy s více než 26 000 nejvýznamnějšími lékaři, nemocnicemi a dalšími poskytovateli zdravotních služeb.
„Naše pojišťovna se může pochlubit každoročním příchodem tisíců nových klientů, kterých je dnes už více než 1,3 milionu. Na zdravotní služby svých klientů vynakládáme v současnosti více než 30 miliard korun ročně a nutno dodat, že náklady na péči neustále strmě rostou. To vše ZP 211 svým zodpovědným hospodařením zvládá a může svým klientům garantovat zdravotní péči té nejvyšší kvality,“ říká tisková mluvčí ZP 211 Hana Kadečková.
Kromě toho dalších 130 milionů korun pojišťovna investuje na podporu prevence, na zvyšování povědomí svých klientů o tom, že nejlépe je být zdráv a tudíž pečovat o své zdraví, kvalitně se stravovat a dostatečně hýbat.
„Jde nám o to, aby naši klienti žili pokud možno aktivní, plnohodnotný život až do pozdního věku,“ zdůrazňuje Hana Kadečková. ZP 211 nabízí proto řadu příspěvků z fondu prevence a snaží se přicházet vždy s něčím novým. Letošní novinkou je například příspěvek až 600 Kč na dentální hygienu včetně nácviku u registrovaného dentálního hygienisty pro děti od 3 do 15 let. Bez zdraví není spokojeného života. A ten lidem nezajistí ani sebenákladnější a nejmodernější léčba. Proto, máte-li zájem, zavítejte na webové stránky www.zpmvcr.cz a vyberte si některý z preventivních programů či z nabídky slev a výhod, které máte zajištěné u obchodních partnerů ZP 211 v Programu slev a výhod. Zřiďte si Kartu života a díky ní téměř online sledujte, jakou péči a za jaké ceny vykazují vaši lékaři.
Kvalita práce pojišťovny byla ohodnocena prestižním oceněním, když v anketě HealthCare Institute byla ZP 211 již podruhé v řadě vyhlášena nejlepší zdravotní pojišťovnou. Je tedy Zdravotní pojišťovnou roku 2015 a 2016.
Michael Mareš

Právě přítomno: 309 hostů a žádný gestor