OBZOR ke stažení

Tento týden ve dnech 16. – 18. srpna (pátek – neděle) dojde ve Zlínském kraji ke dvěma významným akcím, které do značné míry ovlivní železniční dopravu na trati Otrokovice – Vizovice. První z těchto akcí je Czech Barum Rally, jejíž kořeny sahají až do roku 1971. Druhou z akcí je Vizovické Trnkobraní, které se koná v pátek a v sobotu v areálu likérky R. Jelinka ve Vizovicích. Jedná se o 52. ročník festivalu špiček české a slovenské hudební scény, spojená mimo jiné také se soutěží v pojídání švestkových knedlíků.

Po několikaletých přípravách byla v sobotu 3. srpna zahájena první z řady dlouhodobých výluk na trati Olomouc – Uničov. První nepřetržitá výluka se týká úseku Šternberk – Uničov. Tato výluka potrvá až do 13. prosince a všechny vlaky v tomto úseku budou v té době nahrazovány autobusovou dopravou. Další dlouhodobé výluky na této regionální trati (SŽDC 290 Olomouc – Šumperk) budou zahájeny v příštím roce.

Jedním z typických „železničářských“ měst v České republice je Česká Třebová. Kromě toho, že je to významná železniční křižovatka, nacházejí se zde i železniční dílny, které v současnosti fungují pod názvem CZ Loko, a stále v provozu je i železniční depo (DKV Česká Třebová), kde však v současné době panuje značná nervozita. Ta je vyvolána tím, že od 1. července letošního roku by zde v souvislosti s celostátní reorganizací DKV měla zaniknout opravárenská činnost.

Právě přítomno: 270 hostů a žádný gestor