Web server OSŽ

OBZOR-2012-9: Novinka na ČD: strojvedoucí jako automat na prodej jízdenek PDF Tisk Email
  
Čtvrtek, 23 Únor 2012 19:09

Od nového grafikonu, tedy od 11. prosince 2011, došlo na trati Protivín – Zdice (– Beroun) k optimalizaci osobní dopravy. Do konce minulého grafikonu zajišťovaly osobní dopravu na trati Protivín – Zdice motorové jednotky řady 842 obsazené strojvedoucím a jedním členem vlakového doprovodu – vlakvedoucím. Někdo ale přišel s nápadem ušetřit a nahradit vlakvedoucího automatem na prodej jízdenek a motory řady 842 úspornějšími motoráčky řady 810. „Tento záměr Českých drah byl avizovaný nejméně půl roku před změnou grafikonu na letošní rok, tudíž grafikon vlakové dopravy byl na této trati připraven již bez vlakvedoucích,“ konstatuje Petr Kubička, předseda Výboru OSŽ ČD Cargo, PJ České Budějovice.

„Jenže problém nastal v okamžiku, kdy se zjistilo, že nové motory řady 810 vybavené automaty na prodej jízdenek do zavedení nového jízdního řádu od prosince loňského roku dodány nebudou.“

A co dál? Normálně uvažující člověk by asi ponechal do doby nasazení automatů status quo. „Moudré hlavy se ale poradily a rozhodly, že na této trati nahradí chybějící automat druhý strojvedoucí s POPkou (přenosná pokladna),“ říká Petr Kubička. Na některých vybraných spojích tak od poloviny loňského prosince jezdí strojvedoucí dva – jeden řídí motorový vůz a druhý prodává jízdenky.

Původně měl být strojvedoucí prodávající jízdenky ohodnocen šestým tarifním stupněm, jenže tento záměr se strojvedoucím nelíbil. Takže nakonec po dohodě vedení českobudějovického depa s Federací strojvůdců došlo k dohodě, že druhý strojvedoucí–„automat“ bude na této trati jezdit za plný plat. „U tohoto jednání jsem byl přítomen a konstatoval jsem, že pro mne je toto řešení nepřijatelné, neboť zde přišli o práci zaměstnanci doprovodu, kteří zde jezdili za podstatně nižší mzdu, a nevidím zde žádnou úsporu, kterou by zavedení nového odbavení cestujících mělo přinést,“ říká dále Petr Kubička. Nicméně od nového grafikonu se po této trati začalo jezdit podle tohoto modelu. Zhruba po měsíci zaměstnavatel vyhodnotil tuto variantu jako ekonomicky nevýhodnou a vše se vrátilo na výchozí stav s tím rozdílem, že strojvedoucí prodávající jízdenky pracují na dohodu, tentokrát za 160 Kč na hodinu. Strojvedoucí nakonec na tuto variantu přistoupili, ač původně podle Petra Kubičky prohlašovali, že za nižší plat jezdit nebudou. „Pan Kothera (manažer Odboru 12 GŘ ČD) měl zřejmě silné argumenty,“ myslí si Petr Kubička. „Nicméně myslím si, že za takto nekvalitně provedený projekt by měl odpovědný člověk nést plnou zodpovědnost, stejně tak jako ji nese každý provozní zaměstnanec, který odvede nekvalitní práci. A to nehovořím o kultuře cestování na této trati. Jet 120 km motoráčkem řady 810 je opravdu nezapomenutelný zážitek,“ uzavírá.

Michael Mareš
 

 
Copyright © 2014 Web server OSŽ. Všechna práva vyhrazena.