Restaurační vozy a dětské kino se vracejí na tratě. České dráhy ve spolupráci s dodavatelem gastronomických služeb zahájily obnovu restauračních služeb a bonusové nabídky ve svých vlacích. V těchto dnech se obnovuje provoz vlakových restaurací a bister ve spojích SC/IC Pendolino (od Františkových Lázní a Chebu přes Plzeň, Prahu, Pardubice, do Ostravy a Košic, zároveň byla obnovena nabídka bonusových služeb ve spojích SC Pendolino Praha – Ostrava/Košice, kde znovu cestující v 1. i ve 2. třídě obdrží příslušné občerstvení, resp. nápoj zdarma), Railjet, i na lince Ex 2 Valašský expres nebo Metropolitan. Od příštího týdne se vrátí restaurační vozy i do dalších spojů a doplní je také nabídka drobného občerstvení služby ČD Minibar.

VE ZLÍNSKÉM kraji bude v pondělí 25. května 2020 v plném rozsahu obnoven provoz regionálních vlaků Českých drah. Do neděle 24. května 2020 platí na území kraje redukce vlaků regionální železniční dopravy, jejichž přehled je k dispozici na stránkách Českých drah.

KRÁLOVÉHRADECKÝ kraj na většině tratí od 11. května 2020 podstatně rozšířil provoz vlaků, na základě požadavku Královéhradeckého kraje bude od pondělí 11. května 2020 Českými dráhami obnoven provoz velké části dosud omezených spojů v regionu. Rozsah provozu zajišťovaný Českými drahami se tak od pondělí 11. 5. 2020 podstatně zvýšil, nicméně oproti původnímu jízdnímu řádu, který platil před vznikem epidemie COVID-19, je ještě asi o 9 % nižší.

ČESKÉ dráhy připravují obnovení provozu lanové dráhy na Ještěd. „V současné době probíhají přípravy na obnovení provozu stanovené hygienickou správou,“ uvedla 4. 5. 2020 Vanda Rajnochová, tisková mluvčí ČD. Lanovka na Ještěd je specifická tím, že je v ČR jedinou kyvadlovou lanovou dráhou se dvěma velkokapacitními kabinami, zatímco jiné lanovky jsou sedačkové (cestující jsou v otevřeném prostoru), nebo jsou oběžné s více kabinami o malé kapacitě.

Z důvodu vládních opatření a vyhlášení nouzového stavu je až do odvolání přerušen provoz lanové dráhy Horní Hanychov - Ještěd. Jízdní řád byl proto dočasně stažen z webových stránek Českých drah. Jakmile bude provoz obnoven, jízdní řád se znovu objeví ve vyhledávačích spojů.

JIHOMORAVSKÝ kraj optimalizuje nevytížené spoje, aby snížil ztráty ve veřejné dopravě.Jihomoravský kraj připravuje další dílčí úpravy ve vlakových a autobusových spojích Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) tak, aby zachoval kvalitní dopravní dostupnost pro všechny občany regionu, ale zároveň alespoň částečně snížil každodenní ztráty z provozu veřejné dopravy v důsledku opatření proti šíření koronaviru.

Právě přítomno: 250 hostů a žádný gestor