Dnes, tj. 12.11 poprvé jednal Podnikový výbor OSŽ ČD Cargo  prostřednictvím videokonference v Microsoft Teams. 

Hlavním tématem při účasti zaměstnavatele v osobě ředitele odboru personálního Ing. Mojmíra Bakaláře byla racionalizace pracovních míst. Členové PV vyjádřili svůj nesouhlas s dalším propouštěním, a to především z důvodu budoucího možného vývoje obchodních příležitostí ČDC. Ukazuje se, že chybí nejen nákladní vozy a hnací vozidla, ale i personál. Toto vnímáme jako ohrožení vytyčených cílů. 
Zazněla rovněž informace o naplňování projektu digitalizace opravárenství k budoucím požadavkům na evidenci a bezpečnost železničního provozu.

Dále Podnikový výbor zvolil tým kolektivních vyjednavačů pro vyjednání o podobě PKS 2021-2022. Návrh bychom měli obdržet 20.listopadu na jednání odborových centrál a zaměstnavatele.
Tým byl zvolen ve složení: Radek Nekola, Marta Urbancová, Blanka Lomnančiková, Petr Skrečka, Petr Doležal, Zdeněk Radkovič. 

V neposlední řadě byly schváleny dokumenty pro Podnikovou konferenci OSŽ ČD Cargo, která se bude konat 19. května 2021. Jde o počet delegátů na tuto konferenci, počet členů Podnikového výboru po volbách a rozdělení mandátů na VIII. Sjezd OSŽ. Následovaly návrhy "volebního řádu a jednacího řádu". Budeme se muset zamyslet i nad situací, kdy by nebylo možné volební konference uskutečnit prezenčně, ale přitom by bylo nutno zvolit jinou transparentní variantu.