Na Slovensku, na severním okraji Rajeckých Teplic, v malebném údolí Rajecké doliny, která je od západu lemována svahy Strážovských hor a od východu Malou Fatrou, naleznete Hotel Skalka (www.skalkahotel.sk), který nabízí klid, pohodu a perfektní služby.

Ten, kdo tady byl, ví o čem je řeč. Nyní zde leží od dvaceti do třiceti centimetrů čerstvého sněhu a další stále padá, i proto pozvání do Hotelu Skalka patří předně vyznavačům bílé stopy.

„Zájemci mohou klidně přijet. Dětem začínají jarní prázdniny a kondiční pobyty ještě nezačaly," říká ředitelka Hotelu Skalka Emília Duračinská. „A mohou přijet i později, až budou probíhat KOPky (kondiční pobyty), místa je tu dost." Pro členy OSŽ zde platí sleva 25 % (z pultových cen), slevové balíčky, které nabízí ČD travel, pak platí pro všechny bez rozdílu. „Dokonce Rada seniorů (OSŽ) tady má dva termíny vyhrazené pro seniory podle fyzické zdatnosti. Podrobnosti každý nalezne v katalogu ČD travel (www.cdtravel.cz)," dodává Emília Duračinská.

V hotelu se nachází celkem 197 jednolůžkových, dvoulůžkových, trojlůžkových pokojů a dva apartmány. Všechny pokoje jsou vybavené sprchou nebo vanou, WC, telefonem, satelitní TV, rádiem a chladničkou. Hotel je přizpůsobený i pro imobilní klienty. Ubytování je možné ve standardních či podkrovních pokojích. „Právě tuto část budovy (vyšší patra a podkroví) jsme před zimou zrekonstruovali. Pokoje mají nové koupelny, podkrovní místnosti zase nová střešní okna, vše s cílem zpříjemnit rekreantům pobyt," konstatuje dále Emília Duračinská. „Však ti, co sem už třetím rokem jezdí slavit Silvestr, mi říkali, jak jsme to tady zase zvelebili," dodává ředitelka Hotelu Skalka s úsměvem.

A podobně jako se vylepšuje ubytování, mění se k lepšímu i wellness a služby. „Máme zase nějaké nové procedury. Vždycky chceme, aby ti, kteří sem přijedou na KOPky, tady našli zase něco nového," vysvětluje ředitelka Duračinská s tím, že k procedurám letos přibyly například senné zábaly a inhalace. „Jde to po kapkách, ale v nabídce máme zase něco navíc," ujišťuje závěrem.

Dnes, v úterý 10. 2. 2015, jedná v Rajeckých Teplicích, v Hotelu Skalka, představenstvo OSŽ a následně Podnikový výbor OSŽ při Českých drahách.

Michael Mareš