Návštěvu Červených Janovic (předchozí Cestujeme) možno spojit s prohlídkou i Zruče nad Sázavou, případně Kácova a vracet se na hlavní trať do Kolína přes odbočku Rataje nad Sázavou a Uhlířské Janovice. Všechny jmenované tratě jsou obsazeny výpravčími, starý dobrý železniční svět je zde ještě v pořádku.
Zruč nad Sázavou byla sídlem železničního rodu baronů Schebků (někdy psáno Šebků) od roku 1885- 1948. Kaplová hrobka rodiny Schebků je společná s rodinou podnikatele Lanny na pražském Olšanském hřbitově. V roce 1939 si vyhlédl Jan Antonín Baťa (1898-1965), bratr tragicky zahynulého Tomáše Bati, zakladatele firmy, Zruč nad Sázavou jako další výrobní centrum obuvnické firmy. Do roku 1941 stihl postavit továrnu na obuv, spolkový dům, učiliště a částečně vilovou čtvrť pro zaměstnance. Vše řídil již z Brazílie do znárodnění v roce 1945. Tradice výroby bot žije ve Zruči ještě v omezené míře dosud, hlavní tovární budovu využívá firma WIKOV - (rodina vynálezce čoček Otty Wichterleho 1913-1998) pro strojírenskou výrobu.
Po prohlídce Zruče nastoupíme do vlaku v zástavce u bývalé Baťovy továrny - Zruč nad Sázavou-zastávka, cestu možno přerušit v Kácově a navštívit pivovarskou hospodu pivovaru Kácov pod barokním zámkem, který nechala postavit Anna Marie Toskánská. Na trati Ledečko - Zruč byla v minulosti zrušena žst. Český Šternberk, takže je mezistaniční úsek dlouhý 16 km, nakládka dřeva tam patrně (nebylo spatřeno ani kolo, ani ojetá kolej) také vlivem poplatků ČD Cargo skončila.