Miroslav Zikmund rozvíjí téma článku Po nás potopa…? (Obzor 9/2024), týkající se přepravy hokejistů a jejich fanoušků

Autor článku Po nás potopa…? se vyjadřuje k rozhlasové informaci o způsobu přepravy hokejistů Sparty do Třince ... letadlem s otázkou, zda klubový bus náhodou nejel prázdný. Nic nového pod sluncem ... Podobný „úkaz“ předvedl letos v březnu italský AC Milán hrající EL s pražskou Slávií. Zatímco hráči s technickým doprovodem cestovali letecky, dva klubové autobusy jely po vlastní ose z Milána na ruzyňské letiště, aby odvezly letecké cestující do hotelu, na stadion a zpět. Poté se vracely prázdné do Milána. Ale možná vezly zavazadla a zápasový inventář. Letmo mne napadlo, proč busmo nejela alespoň část fanoušků, aby se zaplatily provozní náklady. Ale do luxusního vozidla prostý fanda možná nesmí. Bohatý klub má těch autobusů nepochybně více, takže jiná dvojice čekala na jednom z milánských letišť.

Podobnou ekologickou šaškárnu předvedl 18. dubna 2010 i Václav Klaus cestující na pohřeb tragicky zesnulého polského prezidenta Lecha Kaczynského. Z Prahy jel vlakem do Bohumína, odkud pokračoval autem do Krakowa, kde ve 14:00 začínalo rozloučení. Ochranná služba to s majáčkem od hlavního nádraží v Praze do Bohumína po D1 v pohodě stíhala. Gumokolem se vracel zpět do Prahy. Že by pan prezident s první dámou využili Salonu 001 pro cestu do Krakowa a zpět zřejmě nepřipadalo do úvahy. Organizačně moc náročné ...
Ve dnech skupinových zápasů slovenských hokejistů na MS v Ostravě je veden „hokejový vlak“ z Košic do Vítkovic, proč nejede i z Bratislavy je záhadou. Tu a tam se dočteme, že ČD vypravily posilový vlak s fanoušky tam či onam, případně posílily vlak o několik vozů ... Napadá mne, proč „největší“ svazy / kluby - hokej + fotbal (případně i další) nejednají s ČD o systémovém řešení, že by takové vlaky pro fanoušky jezdily pravidelně, případně by se přepravoval tým. Jistě „kdo TO zaplatí“. KDO ovšem zaplatil „operní smetanovské vlaky“ z Prahy do Ostravy za „lidovou“ zpáteční cenu 500 korun?
Kupříkladu v Praze stojí o víkendu několik EJ 471, krom toho, že se tři soupravy posílají každou SO + NE na myčku v Hradci Králové. Náměstek primátora Hřib sděluje veřejně, že v nejbližší době budou zrušeny nejstarší EJ 471 „na hranici životnosti“ (něco přes 20 let, prakticky stejně stará jako Pendolina) a nahrazena novými jednotkami (též náhrada MV 810 a MJ 814 zhruba stejně starými ojetinami z Německa). Na místě je otázka - proč „zastaralou“ kapacitní soupravu (330 míst) mimo provozní zálohu nepoužít pro „sportovní vlaky“. EJ 471 může jezdit „čtyřmo“ - jiná věc je, kam se 316,8 m dlouhá souprava vejde.
Čas od času se v TV objeví šot, jak ti, či oni sportovci cestovali do Ostravy / Olomouce Pendolinem ... Já cestuji výrazně pohodlnějším vozem „brousícím“ české koleje, v podstatě stejně rychle. Do Olomouce + 12 - 14, do Ostravy + 17 minut.
V Německu jsou podobné fanouškovské vlaky běžnou záležitostí ... používají se starší vozy, včetně lokomotiv. O víkendech stojí v Praze „syslí“ soupravy, včetně spěšníkových, kutnohorských souprav. Iluzí o jejich víkendové údržbě netrpím.

Miroslav Zikmund

 

Právě přítomno: 354 hostů a žádný gestor