Žst. Domoušice leží v km 26,654 jednokolejné trati Rakovník - Louny, předměstí - (Louny) a je obsazena výpravčím. Trať byla zprovozněna 24. září 1904. V letech 1938-1945 procházela tratí hranice Velkoněmecké říše v úseku Hořesedly – Svojetín - Kounov., ostatní stanice byly v Protektorátu. Území kolem tratě bylo historicky smíšené česko-německé. Vítězství nacismu v Německu a následný odsun německého obyvatelstva v roce 1945 mělo ve své době tragické následky a to jak lidské tak materiální.
V oblasti se tradičně pěstuje chmel, většina chmelnic má v sortimentu žádanou odrůdu žatecký červeňák, což mi potvrdil v Domoušicích zaměstnanec pěstitele chmele. Brigádníky prý mají v Domoušicích bulharské národnosti, ti pracují na chmelnicích celou sezonu od drátkování přes zavádění až po strhávání chmele, na ostatních lokalitách najímají na brigády studenty, jak tomu bylo vždy.
V Domoušicích je v provozu i biograf (v roce 2024 v renovaci), možno poobědvat ve výborném hostinci U Mařenky v centru.
Od žst. Domoušice vede žlutá značka na středověký hrad Pravda - dva kilometry. Statek Domoušice patřil do roku 1947 hlubocké větvi Schwarzenbergů, kteří přišli o všechen majetek v roce 1947 zákonem Lex Schwarzenberg, ač platili český odboj za války. Hrad Pravda patřil starobylému rodu Kolowratů a pak Lobkowiczům, za třicetileté války hrad zapálili Švédové a tím jeho historie skončila.
Po prohlídce hradu se můžeme vydat do obce Pnětluky, kde možno použít autobus do Kounova či Konětop na vlak. Trať Louny - Rakovník doporučuji navštívit, neboť je obsazena výpravčími, je zcela jiný pohled z vlaku na výpravčího než na zakonzervované opravené, ale vystěhované výpravní budovy se slepými okny zatlučenými okenicemi. Dojem kazí pouze cíleně vybydlený drážní domek v Kounově, bývalé Zv. Nechápu, proč Správa železnic domek se zahradou nepronajme či neprodá, asi lepší bořit?!