Podpisem smlouvy mezi Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) a firmou OHL ŽS fakticky začala rozsáhlá přestavba jedné z posledních částí čtvrtého železničního koridoru na jihu Čech. V úseku Sudoměřice u Tábora - Votice se kromě druhé koleje vybudují dva nové tunely a jedna železniční stanice, rychlost vlaků se zvýší na 160 km/h. Dokončení tohoto úseku umožní zkrátit jízdní doby expresů mezi Prahou a Táborem na jednu hodinu, přispěje k tomu mimo jiné i výstavba dvou nových tunelů Mezno (o délce 840 metrů) a Deboreč (660 metrů). Předpokládané celkové náklady stavby přesáhnou 7 miliard korun.

Dokončení celkové modernizace dosud jednokolejného úseku na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje se předpokládá v roce 2021. Trať povede z velké části v nové trase, která bude o dva kilometry kratší než dosud. Dosavadní železniční stanice Střezimíř, Ješetice a Heřmaničky nahradí jediná stanice s názvem Červený Újezd, kterou doplní zastávky Mezno, Střezimíř, Červený Újezd, Ješetice a Heřmaničky. V hlubokém údolí mezi zastávkami Ješetice a Heřmaničky pak stavbaři vybudují celkem tři dlouhé mostní estakády. Nejdelší z nich dosáhne délky 244 metrů.

Projekt byl předložen ke schválení v rámci Operačního programu Doprava 2014–2020 ke spolufinancování Evropskou unií z Evropských strukturálních a investičních fondů, a to až do výše 5 087 000 000 Kč. Národní financování zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury.

Michael Mareš s využitím tiskové zprávy SŽDC
 

Právě přítomno: 243 hostů a žádný gestor