Vlaky postávající na koridoru, až několikahodinová zpoždění, odklonové jízdy, tisíce nespokojených cestujících a náhradní autobusová doprava, to všechno má na svědomí čtvrteční (29. ledna 2015) ranní porucha trakčního vedení v železniční stanici Pardubice hl. n.

Tato porucha téměř na celé dopoledne zkomplikovala dopravu na hlavním železničním tahu. Podle Správy železniční dopravní cesty nastal výpadek na vedení na pardubickém nádraží v 5.53 h, v ten moment se zastavila hlavní železniční magistrála Česka, ale věděli dopravci, o jak rozsáhlou poruchu jde? Mohli včas reagovat?.

„To je šílené, už tady v té díře (v Zámrsku a poté v Uhersku) trčíme skoro hodinu, prý kvůli nějaké poruše na trolejovém vedení,“stěžoval si do telefonu jeden z cestujících vlaku EC 176 Johannes Brahms. „To je v …, napadne centimetr sněhu a dráhy stojí,“ zanadával si další. Jiný mezitím zoufale volal, že nestihne odlet z Ruzyně. Takto postižených cestujících (a nejen v tomto mezistátním vlaku) bylo víc. V době, kdy už EC 176 Johannes Brahms měl být v Kolíně, stál ještě v Zámrsku. „V Pardubicích jsou bez proudu, prý stojíme kvůli spadlé troleji,“ tlumočil někdo informaci z médií. „Náš vlak navýší zpoždění asi na jednu hodinu, vlaky jezdí jen po jedné koleji a pouze dieselovými lokomotivami, před námi stojí dalších pět vlaků,“ oznámila vlaková četa.

„Je to někde nad výhybkovou částí. Jestli poruchu zapříčinil průjezdu vlaku nebo nastala kvůli opotřebení, budeme zjišťovat,“uvedl pro iDNES.cz mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský s tím, že zhruba do sedmé hodiny ráno trvalo technikům hledání závady.

Jenže tisíce nespokojených cestujících mezitím nadávalo dopravcům, České dráhy nevyjímaje. Ale nedostatek informací neměli jenom cestující, ale i samotné České dráhy. Na komunikaci se Správou železniční dopravní cesty si postěžoval jejich mluvčí Petr Šťáhlavský. „Opět (SŽDC) totálně selhávají, stejně jako u ledovky. Máme od provozovatele dráhy opět nedostatek informací, v jakém stavu je dopravní cesta, jaká je dopravní situace. A nejde jenom o tento případ! Stačí zmínit pozdní přípravy opravy hlavního nádraží,“ uvedl pro On-line zpravodajství Obzoru.

Michael Mareš

Právě přítomno: 254 hostů a žádný gestor