že nás navždy opustil ve věku 73 let pan Ing. Jaroslav Rubišar. Od vzniku FISAIC ČD v roce 1990 byl jeho členem a zastával funkci vedoucího skupiny filatelie. Byl známý tím, že se věnoval námětovému oboru „doprava ve filatelii“. Pod jeho vedením bylo vydaných i v rámci FISAIC několik brožur. 

V novém čísle Obzoru najdete: Z jednání vrcholných orgánů OSŽ – Představenstvo OSŽ, PV OSŽ ČD, a.s.; www.odbory.infoMezinárodní konference asociace samostatných odborů;Na aktuální téma– Vláda podpořila přípravu dalších projektů železnic a dálnic formou PPP; Představujeme– Kandidáti do Dozorčích rad společností České dráhy a ČD Cargo; Všimli jsme si; Právní poradna; Potvrzení o studiu dětí pro účely zaměstnaneckých jízdních výhod;Názory čtenářů; Stalo se na noční – příběhy z pracoviště;Sportovní hry seniorů OSŽ; Nová Pesa ve zkušebním provozu; Nostalgický vlak přivítali v Oslavanech;Nahlédnutí do zákulisí dětského tábora.

Vyplňte jednoduchý on-line formulář. Přihlásit se můžete do 30. 9. 2023.
Od 1. 1. 2024 pak jako pojištěnec ZP MV ČRplně využívejte všech výhod! Je tovýhra pro vaše zdraví.

Proč se stát pojištěncem 211?

17.09 - 24.09.2023    délka 7 nocí; 8 dnů                                                                                          Letecky Ostrava

 
Řecko ARION PALACE HOTEL****; Kréta Heraklion
 
All inclusive  Kontakt: Renata Hořejší; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 972 243 051                                               
11 990 Kč

Správa železnic se jako jedna z prvních společností veřejného sektoru připravuje na přechod ze stávajícího systému SAP ECC 6.0 na novou verzi SAP S/4HANA. Veřejná zakázka na výběr implementátora byla vyhodnocena v červnu, následně proběhne implementace nové verze, kterou provede konsorcium společností Sabris a gD-team.

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve středu 30. srpna 2023 opustil, ve věku 73 let, náš stále usměvavý a pohodový kamarád a kolega pan Pavel Střihavka. Více jak patnáct let zastával funkci předsedy ZO OSŽ DKV Ústí nad Labem, vozové depo. Pavle, děkujeme za tvou pozitivní mysl a věčný humor. Vzpomínáme.

 

Vlakové linky S4 a STŘED získají nové vlaky, mezitím je obslouží České dráhy

Krajští radní dne 23. srpna 2023 rozhodli o výběru provozovatele v regionální železniční osobní dopravě na linkách S4 a souboru STŘED. Přepravu cestujících od změny jízdních řádů v prosinci 2024 budou v následujících letech zabezpečovat České dráhy se stávajícím vozovým parkem. V rámci tržní konzultace nabídly České dráhy významně cenově výhodnější variantu, a proto byly upřednostněny před dalšími zájemci. Ročně kraj za provoz těchto linek zaplatí přibližně půl miliardy korun. Smlouva bude uzavřena na dobu deseti let, avšak s možností dřívějšího ukončení, a to z důvodu plánovaného přechodu na hybridní vozidla.

Den otevřených dveří na Ministerstvu dopravy ČR, který se tematicky věnoval srpnovým událostem roku 1968, navštívilo 523 zájemců. Měli možnost si prohlédnout prostory současného ministerstva dopravy, které během srpnových událostí sloužilo jako sídlo Ústředního výboru KSČ a hostilo důležitá politická jednání. Před budovou ministerstva si návštěvníci prohlédli autentické bojové vozidlo pěchoty okupačních vojsk. Součástí akce bylo i živé natáčení nového dílu oblíbeného podcastu Přepište dějiny.

V novém čísle Obzoru najdete: Z jednání vrcholných orgánů OSŽ – Představenstvo OSŽ; Projekt „Preventivní vlak“ varuje především mládež před neuváženým chováním na železnici;Na aktuální téma –Obhájili své funkce; Navštívili jsme – Zapovězená Libavá se otevírá jednou v roce; Všimli jsme si; Představujeme; Ze světa; Právní poradna; Poradna BOZP; Názory čtenářů; USIC bowling Berlín; Legiovlak v Řevnicích; Z Bratislavy do Komárna na kole.

Dobrý den, zde opět naleznete nabídku last minute zájezdů. Ceny neobsahují dotace. Pokud Váš zaměstnavatel poskytuje příspěvek, vystavíme fakturu dle požadavku a cena bude snížena.

Ceny 3. osoby a dětí na vyžádání v CK.

Příjemné léto přeje

ČD travel

Ceny neobsahují dotace. Pokud Váš zaměstnavatel poskytuje příspěvek, vystavíme fakturu dle požadavku a cena bude snížena.

Ceny 3. osoby a dětí na vyžádání v CK.

Příjemné léto přeje

ČD travel

V novém čísle Obzoru najdete: Z jednání vrcholných orgánů OSŽ – Představenstvo OSŽ; Potštejn přivítal desítky nadšených sportovců z celé republiky na XII. ročníku železničářských her;Na aktuální téma –  Máme strategii na demontáž národních zabezpečovacích systémů?;Navštívili jsme – Zlaté Hory; Společenské odpoledne v Děhylově; Všimli jsme si; Ze světa; Nehody; Termíny seminářů; Poradna BOZP; Názory čtenářů; Prázdniny na Brněnsku; Umělci z FISAIC.

Právě přítomno: 227 hostů a žádný gestor