OBZOR ke stažení

Zájem na prodloužení trasy vlaku IC 504/505 Pendolino z Ostravy do Chebu projevili zástupci Karlovarského kraje. České dráhy se již s Karlovarským krajem dohodly, zbývá dořešit ze strany Správy železnic přesný jízdní řád vlaku mezi Chebem a Karlovými Vary a podepsat smlouvu, která zavedení vlaku umožní. První rychlovlak by měl do Karlových Varů přijet již za měsíc.

„Jsem rád, že se nám podařilo společně s Karlovarským krajem najít takový model provozu, který umožní zavedení přímého velmi rychlého spojení lázeňské metropole nejen s Prahou, ale také s Pardubicemi, Olomoucí a celou hospodářskou oblasti na severní Moravě,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod. „Celou trasu mezi severní Moravou až do Karlovými Vary dlouhou více než 600 kilometrů nově urazí návštěvníci Karlových Varů bez přestupu za necelých 7 hodin cesty,“ dodává.
Spoj SC/IC Pendolino 504 pojede z Ostravy v 15.15 h a přes Olomouc, Pardubice, Prahu, Plzeň a několik dalších zastávek přijede do Chebu ve 21.26 hodin. Z Chebu bude nově pokračovat do Sokolova a Karlových Varů, kam přijede krátce po 22. hodině.
V opačném směru vyrazí spoj IC/SC Pendolino 505 z Karlových Varů krátce před 6. hodinou a pojede přes Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně, Planou u Mariánských Lázní, Stříbro a Plzeň do Prahy a dál bude pokračovat do Pardubic, Olomouce a Ostravy, kam přijede ve 12.44 hodin.
Miroslav Čáslavský, s využitím tiskové zprávy ČD
 

Právě přítomno: 361 hostů a žádný gestor