OBZOR ke stažení

Evropská cyklistická federace na konci června publikovala svůj průzkum mezi 69 evropskými železničními dopravci a jejich službami. Je potěšitelné, že České dráhy se v celoevropském průzkumu umístily na deváté pozici. Český národní dopravce se umístil v hodnocení vedle nizozemských nebo lucemburských státních drah NS a CFL. Za sebou pak nechal velké železniční společnosti, jako jsou rakouské ÖBB, italská Trenitalia nebo francouzské SNCF, a také české soukromé dopravce.
Evropská cyklistická federace posuzovala nabídku železnic v šesti základních oblastech, které zahrnovaly např. prostor pro jízdní kola ve vlacích, cenu, snadnost platby za přepravu a objednání rezervace nebo dostupnost informací.

Potěšitelné je například hodnocení Českých drah v oblasti nabízeného prostoru pro jízdní kola v dálkových vlacích. Zde se český národní dopravce umístil na úrovni německých drah DB a předstihl např. železnice Dánska (DSB), Rakouska (ÖBB), Nizozemí (NS), Itálie (FS) nebo Francie (SNCF). S velkým náskokem předběhl také slovenskou ZSSK nebo české soukromé dopravce.
České dráhy přepravují kola téměř ve všech svých spojích. Ve více než 6 500 spojích je větší kapacita pro přepravu jízdních kol jako spoluzavazadla a ve více než 600 vlacích je možné přepravovat jízdní kolo v úschově během přepravy. V atraktivních cyklistických oblastech vypravuje národní dopravce ve spolupráci s objednavateli také speciální cyklovlaky, např. Cyklo Ohře nebo Cyklo Brdy. Jízdní kola je možné přepravovat také do zahraničí k atraktivním evropským dálkovým cyklostezkám. Podrobnosti o cestování s jízdním kolem je možné získat na webových stránkách Českých drah (www.cd.cz/kolo).
Miroslav Čáslavský s využitím tiskové zprávy ČD

Foto: České dráhy


 

Právě přítomno: 413 hostů a žádný gestor