OBZOR ke stažení

Dozorčí rada Českých drah, a. s., zvolila ve čtvrtek 7. 4. 2022 pátým členem Představenstva Českých drah Lukáše Svobodu, dosavadního ředitele úseku Ekonomiky a sdílených služeb ve společnosti ČD – Telematika. U národního dopravce bude Lukáš Svoboda odpovědný za řízení ekonomických útvarů. Představenstvo ČD je tak kompletní.

„V otázce výběru Lukáše Svobody jsme ve shodě s novým předsedou představenstva. V oblasti podnikových financí se pohybuje více než 12 let. Působil na několika vysokých manažerských pozicích včetně funkce CFO v podniku s dvacetimiliardovým obratem. Nesporná výhoda Lukáše Svobody je, že má zkušenosti se Skupinou ČD. Ve vedení společnosti bude hrát klíčovou roli a pracovat začne hned zítra (8. 4. 2022). Jeho hlavní úkoly jsou stabilizace cash flow, ověření nákladové efektivity, cenotvorby a výnosů,“ uvedl k volbě předseda Dozorčí rady ČD, a. s., Miroslav Zámečník.

Lukáš Svoboda je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V uplynulých letech vedl například finanční divizi a sekci controllingu ve státním podniku Česká pošta nebo působil jako Senior Consultant v oddělení Fúzí a akvizic ve společnosti PricewaterhouseCoopers. Od roku 2019 do současnosti pracoval pro ČD – Telematiku, dceřinou společnost Českých drah. Vedle standardní agendy finančního ředitele byl zodpovědný také za oblast nákupu, logistiky nebo správy majetku.

Aktuální složení Představenstva ČD, a. s.:

Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel
Michal Kraus, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele
Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele
Blanka Havelková, členka představenstva a náměstkyně generálního ředitele
Lukáš Svoboda, člen představenstva a náměstek generálního ředitele

Tisková zpráva Českých drah
 

Právě přítomno: 413 hostů a žádný gestor