OBZOR ke stažení

Dceřiná společnost Českých drah, DPOV, a. s., zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, předala tento týden do provozu v Moravskoslezském kraji již desátý modernizovaný vůz řady 811. Celkem bude do konce září těchto vozů opraveno čtrnáct, poté bude obnova parku Českých drah pokračovat patrovými jednotkami push-pull a soupravami RegioPanter, které jsou určeny rovněž pro provoz vlaků v Moravskoslezském kraji.

„Při modernizaci vozů zůstává původní prakticky jen skříň, rám a podvozek vozů. Všechno ostatní je zcela nové a splňuje současné normy. Dosazen je nový silnější vznětový motor, řídicí systém, okna, kompletně vyměněný je interiér vozu a úplnou novinkou je klimatizace. Podobný rozsah modernizace, kromě klimatizace, se uskutečnil také u desítky přípojných vozů. Jejich úplnou dodávku jsme zajistili do června,“ říká Jiří Jarkovský, předseda představenstva a generální ředitel společnosti DPOV.
Díky kompletní přestavbě vozů čeká cestující na lokálkách v Moravskoslezském kraji pohodlnější cestování a nové služby. Jejich vylepšení přibližuje vedoucí obchodního oddělení ČD v Ostravě Kateřina Divišová: „Všichni cestující určitě přivítají pohodlnější čalouněné sedačky místo původních koženkových lavic a audiovizuální informační systém.“ Kromě toho budou vozy vybaveny klimatizací a k dispozici bude i palubní Wi-Fi síť pro připojení k internetu. Dosazeny jsou rovněž porty USB a zásuvky 230 V pro dobíjení přenosné elektroniky, jako jsou mobily, tablety a notebooky. Navíc jsou ve vozech instalovány také odbavovacími terminály systému ODISka.
Malé motorové vozy původní řady 810 a přípojné vozy 010 zůstávají díky svému úspornému provozu důležitým vozidlem na lokálních tratích s menší frekvencí cestujících. Díky modernizaci na řadu 811, v případě přípojných vozů 012, pak zajistí vysokou kvalitu cestování na lokálkách. Motorové vozy řady 811 a přípojné vozy 012 prošly rozsáhlými zkouškami na speciálním železničním polygonu VUZ ve Velimi, kde byly testovány např. klimatizace, elektromagnetická kompatibilita, měřena intenzita vnitřního osvětlení, hlučnost nebo prašnost. Prototypy pak musely ve zkušebním provozu najet 80 000 kilometrů.
Modernizované vozy jsou určeny pro tratě Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou, Studénka – Veřovice a Opava východ – Valšov – Moravský Beroun. Další etapa obnovy vlaků v Moravskoslezském kraji zahrnuje dodávku pěti třívozových patrových souprav push-pull pro trať Ostrava – Frenštát pod Radhoštěm a dvojici třívozových jednotek RegioPanter. Ty doplní dva dvouvozové RegioPantery a dvanáct moderních jednotek CityElefant, které obsluhují spoje Opava – Ostrava – Český Těšín, Ostrava – Mosty u Jablunkova a Ostrava – Mošnov / Suchdol nad Odrou.
Miroslav Čáslavský, s využitím tiskové zprávy ČD
Foto: České dráhy
 

 

Právě přítomno: 386 hostů a žádný gestor