OBZOR ke stažení

V neděli 5. září mohou příznivci železnice oslavit její svátek na Regionálním dni železnice v Trutnově. České dráhy zde spolu se svými partnery připravily výstavu kolejových vozidel a modelové kolejiště, nejmenší návštěvníci se mohou těšit na Vláček hráček a dětskou železnici. Největším lákadlem však zřejmě bude jízda zvláštním vlakem v čele s parní lokomotivou 464.202, Rosničkou.

Parní vlak v čele s Rosničkou má stanoven odjezd z královéhradeckého nádraží v neděli 5. září v 7.35 hodin a na trutnovské hlavní nádraží přijede o dvě hodiny později (9.34 h). Z Trutnova pak bude tato historická souprava pokračovat jako vyhlídkový vlak do Vrchlabí (odjezd z Trutnova v 9.55 h) a odpoledne ve 14.30 pak zamíří do Svobody nad Úpou. Zpátky do Hradce Králové bude zvláštní vlak vypraven z Trutnova v 16.00 h - do krajského města má stanoven příjezd v 18.14 hodin.
Ve vlacích budou platit jízdní doklady podle tarifů TR 10 Českých drah a IDS IREDO, a to ve spojení s příplatkem na zvláštní vlak ve výši 50 Kč. Jízdní doklady jsou v prodeji na všech pokladnách Českých drah, doprodej jízdních dokladů bude zajišťovat vlakový personál.
Regionální den železnice v Trutnově je realizován ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, městem Trutnov a Správou železnic. Během oslav Dne železnice bude zároveň podepsána dlouhodobá smlouva mezi Českými drahami a Královéhradeckým krajem na zajištění regionální vlakové dopravy.
Den železnice se každoročně slaví v průběhu září jako vzpomínka na den 27. září 1825, kdy na svou první cestu vyjel vlak vynálezce parní lokomotivy George Stephensona. Tento vlak spojil britský Stockton a Darlington.
Oslavy dne železnice jsou v průběhu září plánované na řadě míst České republiky. Hlavní akci ČD společně s partnery připravují na 18. a 19. září v Lužné u Rakovníka. Bližší informace jsou k dispozici na webu ČD a portálu Vlakem na Výlet.
Miroslav Čáslavský, s využitím tiskové zprávy ČD

 

 

Právě přítomno: 337 hostů a žádný gestor